רבי חיים סינוואני זצ”ל נולד בערב יום הכיפורים בעיר סנואן שבתימן בשנת תרנ”ח לאביו ר’ יחיא ממשפחת בידה. אמו נהגה להניח את עריסתו בסמוך לקיר הבית שמצדו השני היה בית המדרש על מנת שמינקות יכנסו לאוזניו דברי התורה ומילדותו שקד על לימוד התורה  בגיל צעיר קיבל סמיכת חכמים מאביו ומרבותיו הקדושים רבי דוד יעיש חדאד, רבי שלמה בן יוסף טאביב ורבי יעיש קורין.

רבי חיים רכש בקיאות עצומה בכל חלקי התורה הקדושה בעודו נער צעיר נודע כעילוי מובהק ובייחוד בתורת הקבלה. בשנת תרע”ט רבותיו הקדושים הסתלקו לבית עולמם, ומונה רבנו על ידי זקני העדה לאב בית דין סינואן ומחוזותיה והוא בן 21 שנים בלבד.

הצדיק-הרב סינוואני-2רבנו הקים ישיבה בעירו, והרבה לנדוד ברחבי המחוזות אשר תחת חסותו כדי לחזק את בדקי הדת ולהנחיל תורה לעדרים. בדרכי נדודיו נתן רבנו את עיניו ולבו גם על תינוקות של בית רבן שיהיו שתולים בבית ה’ ומתחנכים ברוח ישראל סבא.

בשנת התש”ב החליט לעבור לעיר עדן מתוך מטרה לעלות משם לארץ ישראל משאת נפשו. הרב סינואני עלה לארץ הקודש בשנת תש”ט (1949) וסירב לכהן כרב, התגורר ביהוד שם התפרסם כפועל ישועות ולימד בביתו תלמידים מכל הארץ.

תלמידו הרב מרדכי שרעבי שלימים היה ראש המקובלים בירושלים אמר עליו: “רבי חיים סנואני הוא גדול הדור בקבלה, נהירין לו שבילי דרקיעא כשבילי דארעא”. והאדמו”ר הקדוש מקומארנא זצוק”ל אף התבטא עליו ש”הוא היה המשיח” חיבר ספרים ופיוטים רבים.

בז”ך באדר תשל”ט התבקש לישיבה של מעלה ונטמן בבית העלמין ביהוד ועל קברו נכתב: “סניגורם של ישראל”. 

זכותו יגן עלינו אמן

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

1 תגובה