לכל אחד מאיתנו עם ישראל, יש את מנת המרירות שלו. זה סובל מחובות, מינוס בבנק, רווקות מתמשכת, צער גידול בנים, חוסר שלום בית, השפלות חברתיות, חולאים גופניים ועוד אין ספור מיני צרות לא עלינו.
נכון, בשעת הצרה מאד קשה להתבונן ולהתחזק באמונה ש’הכל לטובה’, ובעצם ‘בצר הרחבת לי’ שמוסבר בספרים שבעצם הצרה עצמה היא הרחבה וטובה לאדם, רק שכרגע הוא פשוט לא רואה אותה. כשיושבים על הספר או בשיעור הדברים ברורים, אך בשעת ניסיון זה לא פשוט בכלל.
חכמינו מלמדים שאם אדם יעסוק הרבה בלימוד, תפילה, ישוב הדעת והתבוננות בנושא הזה, יוקל עליו בשעת ניסיון לראות את הדברים באמונה ובכך בעצם לקבל אותם ביותר אמונה ואפילו עד כדי שמחה! תלוי כמובן ברמת היגיעה והתפילה על כך.
כדי לחדד את הנושא ולהביא חיזוק גדול נביא דיבור מחזק מתלמידו הנאמן וממשיך דרכו של רבי נחמן, הלא הוא בעל ה’ליקוטי הלכות’ – רבי נתן מברסלב.  (בהלכות כתובת קעקע הלכה ג’ סימנים יג-יד). כמובן מעובד לשפה חופשית שלנו.
כאשר אדם נחלה במחלה מסויימת הוא נצרך לטיפול תרופתי, ולרוב הטיפול התרופתי מריר ולא טעים, ולפעמים כואב (זריקות, ניתוחים וכו’).
שימו לב למשוואה הפשוטה – החטאים והעוונות שאדם עושה, בגילגול זה או בגילגולים קודמים, הם הגורמים לתחלואי הנפש שלנו. והיסורים והצרות שנשלחים עלינו מן השמים הם בעצם התרופה המרה לעבירות הללו.
כאשר אדם מבעט בהם, ולא מקבל אותם באמונה אז נוצר עליו קיטרוג בשמיים שהוא מסרב לקבל את התרופה ש-ה’ ברחמיו מביא לו. מה שאז קורה בעצם ‘מנחיתים’ עליו יסורים קשים פי כמה, שאז באמת מאד קשה לסבול אותם.
לא נאריך אפשר לראות דוגמאות פשוטות להבנה בתוך שני הסעיפים הקצרים האלה, איך זה קרה בתקופת המן הרשע וגם במדבר מול עמלק.
חברים צריכים להבין, אומר רבי נתן שגם כל היסורים הללו שאנו עוברים הם הרבה הרבה פחות ממה שמגיע לנו! ה’ מרחם עלינו וממזער לנו אותם לאיזה כאב ראש, ביזיון או חוב קטן בבנק וכדומה.
חשוב לזכור לקבל את הדברים באמונה ואז גם זוכים לרפואת הנפש וגם ניצולים מהרבה מרירות קשה פי כמה וכמה.

יהי רצון שנזכה להתחזק באמונה, ולהתפלל הרבה ל-ה’ יתברך שיקרב אותנו לצדיקים שיפקחו דעתנו לקבל הכל באמונה בשמחה ואהבה אמן כן יהי רצון.

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.