רבי משה מרדכי בידרמן מלעלוב בר שמעון נתן נטע מחכמי ארץ ישראל. מגדולי האדמו”רים בדור האחרון. נולד בירושלים בשנת ה’תרס”ג (1903). נפטר בבני-ברק בכ”ד בטבת התשמ”ז (1987). הוא גודל בארץ ישראל על ברכי סבו האדמו”ר רבי דוד שלמה צבי, שראה בו מקטנות אדמו”ר לעתיד, וחינכו ברוח זו.

רבי משה מרדכי בידרמן מלעלוב

בשנת ה’תר”פ (1920), נסע לפולין, שם שקד על התורה, והיה מקורב לגדולי החסידות. נשא לאשה את מרת עטיל, בת אשת אביו בזיווג שני. בשנת ה’תרפ”ו (1926) חזר עם אביו לארץ ישראל, וארבע שנים אחר-כך, כשנפטר אביו בג’ בתשרי ה’תר”צ (1929), מילא את מקומו כאדמו”ר. עד מהרה הפכה חצרו לאבן שואבת. חסידים רבים נמשכו אל הצדיק המסתגף, ואל שולחנותיו, שהיה עורך בהתעלות ובדבקות תוך סערת נפש, שהדהימה את כל רואיו. רבים פנו אליו לעזרה ולישועה. מספרים, שאף ראשי המדינה היו מבקשים ממנו כי יתפלל להצלחת מבצעים צבאיים מסובכים. היה מלומד בייסורים קשים, ולקראת סוף ימיו לקה בשיתוק. נקבר בהר הזיתים בירושלים. על מצבתו נחקק: “פאר מקדושים, אראלים ותרשישים, הרב הצדיק בוצינא קדישא, חסידא ופרישא”. כמה מבניו ממשיכים את מורשתו, בהנהגת חצרות חסידיות נוסח לעלוב. (אנציקלופדיה לבית ישראל)

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים