רבי יעקב רוזנהיים בר אליהו מנהיג חרדי. נשיא ההסתדרות העולמית של “אגודת ישראל”. נולד בפרנקפורט שבגרמניה בשנת ה’תר”ל (1870). נפטר בתל – אביב בשנת ה’תשכ”ה (1965). עמד בראש הקהילה החרדית בפרנקפורט. ייסד הוצאת – ספרים ופירסם ספרים תורניים וספרות דתית. רכש את העיתון “איזראליט”, שבמשך עשרות שנים היה לשופרה של היהדות החרדית בגרמניה. מלבד כשרונו הספרותי, הצטיין כנואם מעולה. שאיפתו היתה לאחד בגוף אחד את כל חלקי האורתודוקסיה היהודית, וכל חייו פעל להשגת מטרה זו.

היה ממניחי היסוד של “אגודת ישראל” וממתווי דרכה וזכה לתואר “מורנו”. ב”כנסייה הגדולה” ה – 2 של “אגודת ישראל” העולמית (ה’תרפ”ט / 1929) נבחר לנשיאה, תפקיד בו שימש עד פטירתו. בשנת ה’תרצ”ג (1933) עזב את גרמניה, עבר ללונדון ובשנת ה’ת”ש (1940) – לניו – יורק. בשנותיו האחרונות השתקע בארץ – ישראל. תמך בהשתלבות “אגודת ישראל” במערכת השלטון וסבר שבדרך זו תגדל השפעתה יותר מאשר בהיותה באופוזיציה. (אנציקלופדיה לבית ישראל)

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים