לכל מיני הפירות והירקות ישנם סגולות מיוחדות, לכבוד ט”ו בשבט אנחנו מביאים לפניכם את סגולותיהם של שבעת המינים:

חיטה
אכילת חיטה משפרת את ההתפתחות השכלית של האדם, ותורמת לבינה והצלחה בלימודים. (ברכות מ,א). בכוחה של החיטה כמו שאר מיני הדגן לזון את האדם, ואכן, ‘דגן’ בגימטרייה ‘זן’ (57).
קמח שעורים מרבה תולעים בגוף (ברכות לו,א). השעורה קשה לעיכול, הסובלים מקשיי עיכול ימנעו מאכילתה. שעורים כתושים מעורבים עם שומשום ומבושלים בחלב, יניחם על מצחו ורקתו של החולה שעלה חומו, ושנתו נדדה מעיניו ואינו יכול להירדם, בכך יירגע הוא ויישן.

גפן
הענבים, היין, והצימוקים, מחזקים את פעולת המוח, מפתחים את החכמה, ומחדדים את האדם. משמחים לב האדם ומחזקים פעולתו. הסובלים מיגון ומדאגות, מפחדים ומאי שקט, יאכלו ענבים וישתו כל יום יין בכמויות סבירות ומבוקרות. יין אדום מסוגל להורדת הכולסטרול בדם.

תאנה
התאנה ממריצה את פעולת הדם, ומעוררת את החיוניות שבאדם. ולכן כשאחזו בולמוס (רעב חזק) את רבי יוחנן, הוא רץ למזרחה של תאנה, אכל מתאנים אלו ונתרפא. (יומא פג,ב). לשיעולים יבשים ומלווי ליחה, דלקת שקדים, והצטננויות, ישתה תה ממים שנתבשלו בהם תאנים, ביחס של שתי תאנים מיובשות לכוס מים.

רימון
הרימון, מחזק את כח הזיכרון, וערכו גדול לניקוי הגוף. לגירוש תולעים ושרשורים מהמעיים ישתה מיץ רימונים, או יבשל קליפת הרימון במים וישתה. הרימון ובמיוחד הרימון החמוץ משמש נגד שלשול, יעיל גם לפצעים בחלל הפה.

זית
אכילת זיתים רבים מרבה את כח השכחה, לכן יערב בהם שמן זית המחזק את כח הזיכרון. שמן זית מסייע למניעת התקפי לב, מאחר והוא מוריד את רמת הכולסטרול בדם. סיכה בשמן זית יעילה ביותר נגד כאבי גב, דלקת פרקים, ולרפוי שרירים. דלקת אוזניים תתרפא מיד ע”י הטפת טיפות שמן זית חם לתוך האוזן.

תמר
התמרים מחממים, משלשלים, משביעים ומחזקים. הם מבטלים דיכאון ומחשבות רעות, חולי מעיים וטחורים. אלא שיש לאוכלם לאחר הארוחה דווקא. (כתובות י,ב). ממקומות רבים נמסר על אנשים שאכלו רוב ימיהם תמרים בלבד, ובריאותם נמצאה מצוינת.

שנזכה לאכילה בקדושה ובטהרה!

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים