עוד מקדמת דנא ידוע ומפורסם כוחם של הצדיקים לפעול ישועות ע”י קמיעות וסגולות, שרבים מהם נרשמו בספרים הקדושים. לא רק מקובלים כמו רבי מרדכי שרעבי ורבי ישראל אבוחצירא ה’בבא סאלי’ פעלו בשיטה הזו, אלא עוד מדורות של התנאים ואפילו לפי מדרשי חכמינו ז”ל רואים שאפילו האבות הקדושים אברהם יצחק ויעקב ע”ה פעלו ישועות כך.

האם בדור שלנו עדיין קיימות הסגולות הללו? האם עדיין יש צדיקים שעושים קמיעות? האם סגולות שכתובות בספרים עדיין ברות תוקף לגבינו?

ובכן, יתכן שאכן כן ולכל השאלות הללו תשובה חיובית אחת. אף אחד לא מפקפק בכוחם של צדיקי הדור החיים איתנו כיום, אך כנראה שכיום הם פשוט לא מחליטים לפעול כך. כמו שידוע מכמה צדיקים שכאשר עלו לארץ במאה שנים האחרונות, הודיעו שמשמיים אין להם רשות יותר לכתוב קמיעות או להשתמש ב’קבלה מעשית’ וכדומה.

רק בדרך אגב נגלה לכם סוד קטן, רק אל תגלו לאף אחד! איפה שתראו מקובלים עם פירסום, רעש ובלגן, כותבים קמיעות וסגולות באלפי דולרים, עזבו זה לא זה!!! חבל על הזמן והכסף שלכם, זו היא לא דרך התורה והצדיקים האמיתיים.

אז מה? אין לנו מקור להיוושע?

בפרט בדור שלנו אנחנו תמיד מחפשים את ה’קיצור דרך’, עצלנים יותר מתמיד ורוצים הכל עכשיו והרגע. אך התורה היא נצחית היא תמיד תקפה ואף פעם לא תוחלף ותשתנה לאחרת. ואם אמנם הדרך הזו של הקמיעות והישועות די פסה לה מין העולם, פרט למקרים בודדים שבהם צדיקי האמת! מחליטים להושיע בניסים גלויים לעין כל (הכל לפי האמונה שלנו בהם).

עדיין יש סגולות נפלאות שיכולות להושיע כל יהודי מכל צרה שהיא.

אם נפתח את ספרי חז”ל הקדושים בגמרא ובמשנה וכו’ נראה שלכל מצווה ומצווה ‘שגרתית’ שאנו צריכים לקיים יומיום, יש אינספור סגולות נפלאות! 

בניהם, ממש על קצה המזלג: (מתוך ספר המידות):
“העוסק בתורה ובצדקה, זוכה לעשירות”
“טבילה במקווה מושיע מכל הצרות”
“על ידי נתינת צדקה זוכים לפרנסה”
“עסק התורה היא סגולה להצלחה”
“נרות חנוכה ונר שבת סגולה לבנים תלמידי חכמים:
“הנחת תפילין כראוי, סגולה שאישתו תלד בנים זכרים”
“על ידי אמונת חכמים בא לאדם הצלחה”
“סגולה לחולה להסתכל על הציצית”
“על ידי הדלקת נרות שבת יהיה שלום בבית”

רבותי, היום הדברים הם מפורסמים וכל אחד משווק את סיפור חייו כדי לזכות את הרבים לראות את ההשגחה הפרטית של בורא עולם עלינו גם בזמנים קשים כאלה, שנדמה כאילו הקב”ה מסתתר מאיתנו, ניתן לקרוא, לשמוע וגם לצפות ברשת במאות של סיפורים איך יהודים שהחליטו לחזור בתשובה ולקבל על עצמם תורה ומצוות, ראו ניסים גלויים מעל הטבע! וכל הקערה התהפכה על פיה לטובתם, גם כאשר קיבלו על עצמם רק דברים מעטים, או רק תפילין 5 דקות ביום, אמירת תיקון הכללי בלבד וכו’.

אחיי ואחיותי בואו לא נחפש את החיים הקלים, יש לנו אבא בשמיים שתמיד מסתכל עלינו ומחכה שנפנה ונספר לו מה מציק לנו, ושנקיים את מה שהוא כתב לנו באצבע אלהים.

אך כמובן שאי אפשר לצאת למסע וטיול בלי מורה דרך, אחת המצוות היסודיות ביהדות היא מצוות ‘ובו תדבק’, מצווה זו אומרת לנו להיצמד לרב חכם, צדיק שידריך אותנו שלא נטבע בים הסוער של החיים. ומצווה זו היא בפני עצמה סגולה לכל הישועות.

יהי רצון שנשמע לעצות של החכמים, נתקרב לצדיקי האמת ועל ידי כך נזכה לכל השפע שבעולם, הרוחני והגשמי כאחד, גדושים באמונה ב-ה’ הטוב עד ביאת משיח צדקינו אמן. 

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים