כולם יסכימו פה אחד שחלום חייו של אחד ואחת זה בסופו של דבר להיות מאושר.
נכון, על הדרך להשיג את אותה המטרה, יהיו הרבה חילוקי דעות ושיטות שונות, יש כאלה שיסברו שעשירות היא הדרך לאושר, אחרים יאמרו להיות מפורסם זה אושר, ובקצה השני נמצא את אלו שיאמרו שהחיים הצנועים והפשוטים הם הדרך, חלקם יגידו חיי אמונה ודת וחלקם ההפך וכן הלאה וכן הלאה אין ספור דרכים להגיע לאותה המטרה. מה גם שלרוב בתוך המרדף אחר המטרה הנעלה הזו אנחנו מדלגים בין השיטות ומנסים גם מפה וגם מפה. – להיות מאושר!
בשני העשורים האחרונים קשה מאד להתעלם מתופעה מאד ייחודית ואפילו פלאית שפוקדת את עם ישראל. יהודים שהגיעו מכל מיני מסלולי חיים שונים מקצה לקצה, מתאחדים ובוחרים בדרך חיים בעלת ‘תלבושת אחידה’, בעצם לאחר שוטטות בעלת צימאון עז, צימאון נפשי ורוחני, כולם מגיעים במדבר של החיים לבאר מים קרים אחת – היהדות, החזרה בתשובה!
גם אם נחליט לעצום עיניים חזק ולהתעלם כמה שרק נרצה, לא נצליח לפספס את התופעה המדהימה הזאת. פוליטיקאים, זמרים, שחקנים, פרופסורים, מדענים, אנשי רוח, ספורטאים, מסלבריטאים ועד עמך בית ישראל, כמעט בכל משפחה בישראל ‘צץ’ לו משום מקום ובלי כל הודעה מוקדמת, יהודי שחוזר בתשובה.
אורח החיים שלנו כיום מכתיב דרך שונה לחלוטין, דרך של חיי ‘חופשיות’ כמו מכנים את זה, או בקיצור במילים אחרות ועדינות – הדרך ההפוכה משמירת התורה והמצוות. וחכמינו אומרים שעבירה גוררת עבירה ומצווה גוררת מצווה, אז נשאלת השאלה: איך זה הגיוני שאדם כל ימיו חי חיים של חטאים מכל הסוגים והמינים, הופך את עורו בצורה כזאת נגדיית?? הרי הוא אמור פשוט לצלול ולצלול…
נכון, לפי המשוואה הנ”ל אנחנו אמורים להיות בפלונטר מאד מסובך, אבל חז”ל כבר כתבו שלפני שיבוא המשיח – “אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים”.
בורא עולם מרחם עלינו ועושה איתנו לפנים משורת הדין, כמו שפסק הרמב”ם לפני כ-900 שנה (!!!), שעם ישראל לפני שיבוא המשיח פשוט יחזור בתשובה.
אחיי ואחיותי עם ישראל הקדוש, אנחנו יכולים לרוץ ולנסות, להשתולל ולכייף, להתחבא ולברוח, להתכנס ולהתכסות בכל מיני תחפושות, אך בסופו של דבר, בדומה למשל שכתב רבי נחמן מברסלב (ליקוטי מוהר”ן תורה ד’), ילד קטן המשחק לו במשחקים בעורגה והנאה עצומה, אך כמה שהוא יהנה ויהיה שקוע זה לא משנה את המציאות שכאשר אמא חוזרת הביתה הוא זורק את הצעצועים משליך מידיו את המשחקים ללא שום חשיבות אליהם ורץ לחיק אמו, אתם בטח מכירים את התמונה הזו. רגע לפני זה היה כל עולמו ופתאום הכל הבל לגביו, מדהים!
כך גם אנחנו משתעשעים בהבלי העולם הזה, אך שאמא היקרה – השכינה הקדושה, חוזרת הביתה, המשיח כבר דופק בדלת – כולנו זורקים הכל וחוזרים לאבא שבשמיים.
זה ההסבר הפשוט לתופעה שמתרחשת לנגד עינינו – מאות אלפים של חוזרים בתשובה. הפסיקה של הרמב”ם חקוקה בשמיים, לא ניתן למחוק אותה.
יהי רצון שנתפקח במהרה ונזכה להימנות עם השבים לדרכי אבותינו, ונזכה להיות ממקבלי המשיח במהרה בימנו אמן.

פלאפון

הצטרפו לקבלת עדכונים מערוץ התורה בוואטסאפ או בטלגרם שלכם!

בערוץ התורה נשלחים מדי יום לאלפי יהודים ברחבי העולם תכנים נפלאים וייחודים, קצרים וקולעים במיוחד שלא יתפסו לך את כל היום, מעט הכמות ורב האיכות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

2 תגובות